biokrbNedílnou součástí vytváření atmosféry tepla a intimity v moderním domově je oheň. Elegantní bio-krby s úžasnými vzory je způsob, jak očarovat tento živel v impozantním provedení. Zakoupením bio-krbu pro svůj byt se stáváte vlastníkem nejen stylové dekorace vašeho obývacího pokoje nebo ložnice, ale zároveň získáte pohodlí a příjemné prostředí u vás doma kdykoliv v roce. Vnější výzdoba bio krbu obvykle prováděna za použití oceli, mramoru nebo žuly, a speciálního tepelně odolného skla.

Zvláště hezké je podívat se na živý oheň v nepříznivém počasí nebo během chladnějšího ročního období. Plameny, uzavřené ve skleněné nádobě budou na obdiv všem vašim hostům a působit nesmazatelným dojmem na každého z nich. Krása, pohodlí a zdraví.

V dnešní době bio krby slouží nejen k ohřívání místností ale i k dodání osobitého stylu celého domova. Moderní bio krb se velmi liší od svých „předků“, pro některé z nich není potřeba ani palivo. Bio-krby mohou být umístěny v podstatě kdekoli, nyní pro umístění krbů nemusíte brát ohled na tisíc podmínek a pečlivě vybírat to správné místo. Bio krby se staly ztělesněním stylu a dobrého vkusu, zatímco zachovaly všechny pozitivní vlastnosti starých dobrých krbů. Hlavní rozdíl bio-krbů od těch tradičních je v tom, že nebudete muset trávit hodně času jeho údržbou a nemusíte hledat vhodné místo v domě. Tradiční krby na uhlí nebo dříví, v průběhu času pokryté sazemi nebo deformované teplem. Na rozdíl od nich bio-krby neztrácejí svůj estetický vzhled po celou dobu životnosti. Bio-krb vám nebude diktovat pravidla v interiéru, vyžadovat aby byl navržen první, a teprve pak, v závislosti na jeho umístění, „přistaly“ všechny ostatní kusy nábytku. Bio-krb jde bez námahy přesunout na jiné místo a pokaždé vytvořit nový interiér.

Instalace bio-krbu

Chcete nainstalovat bio-krb svýma rukama? Není nic jednoduššího, protože přístroj nemá složitá schémata nebo návody k instalaci - stačí vyjmout z obalu a dát na jakékoli místo vhodné pro vás.

Krby bez kouře - to jsou krby bez komínu, a proto je můžete umístit na libovolné podlaží a vzhled vašeho domova nepokazí kouřovod. Etanolové bio-krby je ideální volbou pro ty, kteří nechtějí mít starosti s dřívím. Krb na alkohol vytváří atmosféru pohodlí a klidu, je zcela bezpečný a nevyžaduje zvláštní péči, nevyzařuje žádný nepříjemný pach. Téměř neznatelná zvláštní vůně se objeví při zapnutí krbu a velmi rychle se ztratí.

Dekorativní biokrby

Základem dekorativního biokrbu je topná jednotka z nerezové oceli. Vnitřní jednotka je naplněna speciálním bio-palivem, které hoří rovnoměrně a jasným plamenem, eliminuje saze, kouř, škodlivé plyny nebo jiskření. Hořák biokrbu není jen zásobník bio-etanolu, který jako v petrolejové lampě je dodáván ke spalování pro energetické účely. Jeho speciálně navržená a patentovaná konstrukce umožňuje rovnoměrné rozložení žlutého plamene při hoření po celé ploše, aby zabránilo náhlému vzplanutí. Konstrukce krbu může mít více hořáků, které nejen zvětšují prostor spalování, ale také pomáhají k dosažení určité formy ohně. Některé hořáky jsou vybaveny speciálním zařízením, které absorbují přebytečné palivo, což brání vznícení při převrácení krbu.

Kromě toho, tato zařízení mají poměrně jednoduché ovládání a nevyžadují zvláštní péči. Stačí pravidelně otřít prach a vyčistit skleněný povrch. Blok pro bio-palivo je třeba omýt pod tekoucí teplou vodou. Při „tankování“ paliva je důležité si pamatovat, že tuto manipulaci je možné provádět pouze tehdy, když přístroj není v provozu. Při zapalování krbů se používají speciální zapalovače. Splnění těchto podmínek zajistí spolehlivý provoz bio-krbu.

Výhody bio krbu jsou:
• snadná instalace
• bezpečnost a spolehlivost
• snadná obsluha a údržba
• výborný tepelný výkon
• mobilita
• široká škála modelů
Ale i cena bio krbů je taková, že nemusíte být britský lord, abyste si mohli dovolit sedět v křesle vedle živého ohně.