Zvláště v zimním období se vám může zdát, že nejste úplně v pořádku, tak, jak byste si představovali. Častější únava, slabost, ale také nekvalitní spánek nebo zhoršení nálady a jiné – to vše může mít příčinu v nevyrovnaném zimním období. Vyzkoušejte proto harmonizaci čaker pomocí léčivých kamenů.

Co jsou to čakry?

Čakry jsou místa v lidském těle, které jsou často popisovány jakožto energetická ohniska, anebo neustále rotující víry. Jejich úlohou je přijímat a rozvádět energii do všech koutů těla. Je zapotřebí, aby všechny čakry byly v harmonii, pokud tomu tak není, nastávají zdravotní komplikace a člověk se celkově necítí ve své kůži. Časem může docházet k imunitním problémům, například k astmatu, lupénce či ekzémům a jiným. V našem těle je sedm čaker, přičemž každá z nich se „stará“ o jinou tělesnou část. Může se stát, že z důvodu mnoha různých vlivů se čakry „ucpou“ nebo zablokují, proto je potřeba je znovu odblokovat a harmonizovat. O to se perfektně postarají léčivé kameny. Tak tedy, pojďme na to.

Základní čakra

Říká se jí také čakra první. Je uložena v oblasti mezi genitáliemi a konečníkem a její narušení způsobují mnohé vlivy. Například neustálé lpění na bohatství a materiálních statcích, hněv, agresivita, anebo velké životní překážky, které si v hlavě neumíme srovnat sami. Vhodné kameny: červený jaspis, rubín, červený achát, hematit.

Sexuální čakra

Je uložena v podbřišku a vychýlit z harmonie ji může například zadržování kladných i záporných pocitů, málo sebeúcty, sexuální absence – chladnost. Vhodné kameny: karneol, opál ohnivý, oranžový kalcit a oranžový avanturín.

Solární čakra

Nachází se zhruba dva prsty nad pupkem. Nejen podle čínské medicíny je deharmonizace způsobena strachem, stavy nervozity či duševní ztuhlostí. Vhodnými kameny jsou jantar, citrín, žlutý jadeit anebo tygří oko.

Srdeční čakra

Tato čakra se nachází uprostřed hrudníku a její blokace způsobuje například to, že jste citliví, zranitelní, jste závislí na druhých či obecně na svém okolí, nemůžete anebo nechcete přijímat projevy lásky. Jste zkrátka uzavření a nejde vám více se otevřít. V tomto případě jsou vhodnými minerály rodochrozit, malachit, zelený aventurín anebo růženín.

Krční čakra

Je uložena mezi ohryzkem a krční jamkou. Nevyrovnanost čakry způsobuje plachost, špatná komunikace, problémy s vyjadřováním, pocity studu, nedostatečné sebevědomí v komunikaci a vystupování před druhými. V takovém případě zvolte akvamarín, achát modrý, tyrkys anebo modrý fluorit.

Třetí oko

Šesté čakře se přezdívá také třetí oko, je umístěna nad kořenem nosu uprostřed čela. Narušení čakry způsobuje touha po moci, ovládání ostatních, odmítání jakéhokoli duchovna a přílišné upřednostnění rozumu nad pocity a intuicí. I tato nerovnováha se dá upravit pomocí vhodných minerálů, kterými jsou chryzokol, lazurit, sodalit a safír.

Čarka temenní

Nachází se na temeni hlavy a špatně na ni působí emoce odcizení, nejistota, strach, deprese – například ztráta životního cíle, psychická únava a celková duševní vyčerpanost. Je často spojována s pracovním vypětím. Vhodnými kameny jsou ametyst, achát, fluorit a křišťál.

Jak nakládat s kameny?

Právě jste zjistili, kde je „kámen úrazu“ a jaké minerály jsou pro opětnou harmonizaci vašich čaker vhodné. Co ale s nimi? Ve chvílích klidu, například když se ukládáte k spánku, čtete knihu, anebo ležíte v koupeli, si kameny přiložte tam, kde je problémová čakra. Vstřebávejte jejich energii a soustřeďte se na to, jak minerály upravují vnitřní nerovnováhu. Můžete si u toho představovat pomyslné vlny, proudy, anebo čáry energie v různých barvách, které procházejí vaším tělem. Tento relax si dopřávejte vždy, když víte, že některá nebo některé z vašich čaker nejsou v rovnováze.