Už jste někdy zkoušeli řešit různé zdravotní obtíže ryze přírodní cestou? Pokud ano, jistě znáte pojem aroma masáž. Jedná se o proceduru nejen velice příjemnou, ale také přínosnou...

Co je to aroma masáž?

Představte si luxusní, pomalou a příjemnou masáž, která je zaměřena především na uvolnění zatuhlého těla a dopřeje perfektní relaxaci. K tomu si ještě domyslete neodolatelnou a uklidňující vůni bylinek a různých ovocných směsí. Přesně o tom aroma masáže jsou.

Pro koho je vhodná aroma masáž?

Pokud se ptáte, jestli jste právě vy vhodný adept na podobnou masáž, nelze odpovědět jinak, než ano. Aroma masáže jsou vhodné opravdu pro všechny, a především pro pracující lidi, kteří se potřebují oprostit od každodenních starostí a strastí v práci. Dokáže totiž navodit příjemný pocit uvolnění, který trvá i několik dní. Je to perfektní cesta, jak se zbavit vysilujícího stresu.

Historie aroma masáží

Historie této procedury sahá velice daleko. Byla totiž využívána nejen různými starými národy, ale také mnoha nejrůznějšími kulturami. Například v Číně je aroma masáž běžnou záležitostí a mnoho zmínek o této proceduře najdeme i v knihách o tradiční čínské medicíně. Číňané rádi využívají a vřele doporučují ryzí sílu přírody – a také dobře vědí, proč to dělají.

Co se používá při masážích?

Při takovýchto voňavých masážích můžete očekávat opravdovou vůni čistě přírodních éterických olejů. Během masáže se pak látky z éterických olejů uvolňují a prostupují kůží do těla. Účinek je navíc posílen vhodnými, příjemnými doteky. Zkušený masér, který ví, jak aroma masáž provádět, vás dokáže, lehce nadneseně řečeno, přivést až k extázi. Éterické oleje jsou velice terapeutické a ve spojení s dobře cílenými doteky je šikovný masér schopen vám „ušít“ aroma masáž na míru. Existuje mnoho různých masážních salonů, kde se na aromatické masáže specializují.

Která místa na těle se masírují?

Záleží také na tom, jestli se jdete vyloženě uvolnit, anebo vás k ještě k tomu trápí nějaký ten zdravotní problém. Na základě toho se pak nejčastěji masírují oblasti paží, šíje, zad či nohou. Podobná masáž je výborný životabudič a také podporuje imunitu, neboli obranyschopnost organismu.

Aroma masáž po úrazech

Aroma masáže mohou být také zacíleny jinak – mohou sloužit jako urychlení rekonvalescence po úrazech či operacích, nebo dokonce zlepšovat kvalitu spánku, který je pro každého z nás nesmírně důležitý.

Co ještě můžeme čekat od aromatické masáže?

Kromě výše zmíněného se aromatické masáže provádějí ještě za účely obnovy buněk a odstraňování toxických látek z těla, stimulují lymfatický systém, pomáhají zrychlovat krevní oběh, zrychlují znovuobnovování kůže a také ji hydratují. Díky pravidelným aroma masážím se také můžete těšit na zlepšení zažívání, posílení imunity a celkové zklidnění nervové soustavy, které pocítíte nejen ve stresových situacích, které budete zvládat o mnoho lépe.