Každý z nás občas potřebuje uvolnění, dopřát si chvíli relaxu a třeba i vyřešit nějaké zdravotní problémy nebo bolesti. K tomu je více než vhodná masáž shiatsu, o které si povíme více.

Co je shiatsu masáž?

Masáže shiatsu jsou velice oblíbené a hojně využívané. V posledních letech prožívají svůj boom a řadí se tak mezi jedny z nejoblíbenějších druhů masáží vůbec. Jedná se o velice starou japonskou metodu, která je léčebná i relaxační zároveň. Teorie těchto masáží mají základ v prastaré tradiční čínské medicíně. Přestože je shiatsu druh masáže, můžeme o ní říci, že svým účinkem klasickou masáž dalece přesahuje. Provádí se prsty, ale také dlaněmi, koleny, lokty a chodidly, záleží totiž na tom, proč a za jakým účelem se shiatsu provádí.

Cíle masáže shiatsu

Kromě toho, že si při shiatsu masáži skvěle odpočinete, můžete se těšit také na její léčebné účinky, které jsou prokázané. Cílem takovéto masáže je vlastně podpořit tělesné procesy, které vedou k ozdravení různých neduhů. Masáž obnovuje energetickou rovnováhu v těle a kromě toho posiluje nejen tělesné zdraví, ale také duševní kondici.

Účinky shiatsu

Relax, detoxikace, osvěžení, posílení imunity, to vše můžete od pravidelných masáží shiatsu očekávat. Dá se říci, že tyto masáže mohou sloužit jako prevence před různými onemocněními, například i před obávanými civilizačními chorobami. Zároveň je vhodná například pro lidi s oslabenou imunitou, kterou podporuje a například má schopnost zlepšovat projevy různých alergií.

Pro psychické obtíže

Každý z nás čas od času prožívá těžké období, které se může projevit špatným psychickým stavem, úzkostmi, depresemi, únavou a dalšími projevy, které nás mohou omezit a ohrozit při běžném fungování. Shiatsu uvede toky energií správnými směry a podpoří tak rychlé obnovení duševní pohody a zdraví.

Co dále léčí shiatsu?

Kromě toho jsou masáže shiatsu velice doporučovány také jako součást rekonvalescenčního procesu po různých nehodách a zraněních, anebo například operacích. Shiatsu je také vhodná po některých léčebných procedurách, ale také po ozařování nebo chemoterapii, kdy je tělo velice zesláblé – tato masáž zmírní vedlejší účinky a pacient se tak bude cítit daleko lépe, a to i po psychické stránce, která při léčbě rakoviny hraje obrovskou roli. Masáž shiatsu také dokáže zmírňovat a odstraňovat bolesti zad, kloubů, svalů, zlepšuje krevní tlak a oběh, je vhodná také pro ženy, které procházejí nějakými hormonálními změnami. Shiatsu masáže jsou také skvělé jako dávka energie, která je pro člověka nezbytná, aby zvládal veškeré denní úkony.

Kolik stojí shiatsu?

Masáže jsou velice oblíbenými procedurami, které dokážou své. Přesto je dobrá zpráva, že nestojí tolik peněz, abychom si je nemohli dovolit. Právě naopak. Ceny masáží shiatsu jsou příznivé a srovnatelné s klasickými masážemi. Na co tedy dál čekat?