Trápí vás nějaké to kilo navíc? Anebo dokonce mnoho kil? Pak je načase naučit se zdravému stravování. Možná, že to zpočátku nezvládnete sami, ale časem to bude rutina a hračka! Jenže, kde začít a co všechno vlastně zdravé stravování obnáší?

Nadváha je zabiják

Mnoho lidí nad svou nadváhou jen mávne rukou. „Tak co, mám pár kil navíc, svět se nezboří“. A jdou dál. Takoví lidé si ale neuvědomují následky svého počínání. Dlouhodobá obezita není věc, která by se měla brát na lehkou váhu. Je to cesta k nemocem a zatracenému životu, kdy se vše jen těžko napravuje.

Co způsobuje nadváha?

Nadváha neboli obezita je vlastně nemoc už sama o sobě. Proč? Protože z ní vyvstávají další zdravotní problémy, ať mírnější či závažnější, které se k obezitě nabalují. S nadváhou jde ruku v ruce cukrovka, různá respirační onemocnění, problémy s klouby, duševní potíže, pocit, že život celkově ztrácí na své kvalitě, no a v neposlední řadě také srdeční choroby a problémy s krevním tlakem.

Se zdravým hubnutím bychom proto měli začít hned, ale rozhodně neuvažovat o řešeních v podobě tablet na hubnutí nebo jakýchkoli jiných přípravků na hubnutí, které nejsou příliš účinné.

Tradiční čínská medicína – správná cesta?

Pakliže uvažujete, že se při svém hubnutí dáte na cestu tradiční čínské medicíny, skloubíte příjemné s užitečným. TČM nenabízí možnost rychlého hubnutí, které bude trvalé, a okamžitou změnu zdravotního stavu. Zaměří se však na vás jako na osobnost, jednotku, která je soběstačná a má své individuální potřeby. Právě přístup čínské medicíny k člověku jako jedinečné bytosti je velmi příjemný.

Protože trvalé hubnutí si žádá čas a speciální postupy, čínská medicína nežene nic zbytečně dopředu. Umí však posílit metabolismus takovým způsobem, aby se tuky a cukry zbytečně neukládaly a zároveň se dobře vylučovaly.

Za jak dlouho zhubnu s pomocí TČM?

Nečekejte valný výsledek během několika málo týdnů. I když... je to vlastně také na vás. Pakliže využijete metod a postupů tradiční čínské medicíny k hubnutí, budete se už po několika dnech cítit skvěle – hubnutí se přidá velice záhy. Je však potřeba stanovit váš celkový zdravotní stav, aby se nic nepodcenilo a aby mohla být léčba směřována přímo do terče problému.

V rámci postupů TČM je možné využívat různé bylinné doplňky stravy, které urychlí metabolické procesy, a zároveň se také dozvíte, jaké potraviny jsou pro vás vhodné a naopak nevhodné. Zjistíte, jaký denní režim a kolik pohybové aktivity vaše tělo ke zdravému a trvalému hubnutí potřebuje. Začněte hned, než bude pozdě! A že je výsledek zaručen? Ano! Přesvědčte se na internetových stránkách www.cinsky-lekar.cz